Jak prodat byt? Zjistěte, jak získat nejlepší cenu

Chcete vědět, jak prodat byt za co nejvíce peněz? Když na to půjdete chytře a spojíte se s profesionály, vyděláte klidně až o několik stovek tisíc korun více. V článku najdete několik praktických tipů, které vám pomohou s prodejem nemovitosti.

Využijte odhad ceny nemovitosti

První a jednou z nejdůležitějších otázek, která nastane po rozhodnutí, že chcete prodat byt, je výše ceny. Jak správně nastavit tržní cenu nemovitosti, tak aby byla prodejná, ale zároveň ne podhodnocená? Řešením je odhad nemovitosti, kdy se dozvíte, za kolik přibližně můžete prodat svůj byt. Šikovný realitní makléř ale většinou dokáže naplno využít potenciál a prodat nemovitost skutečně za svou nejlepší cenu, což někdy může být i lehce nad odhadem.

A když potřebujete peníze opravdu rychle, je to výkup nemovitostí.

Spolupráce s realitní kanceláří se vyplatí

Prodej bez realitky může být záludný a zbytečně způsobit nepříjemné chyby. Provize realitní kanceláři nebývá tak vysoká a v porovnání s tím, že se byt může prodat za svou nejlepší cenu, jde rozhodně o dobře zvolenou investici. Makléř totiž poradí nejenom s inzercí prodávané nemovitosti, ale také s dalšími postupy.

Správný postup a řešení formalit

Konkrétně jde například o návrh na vklad do katastru pro změnu majitele či následné řešení daně z prodeje nemovitosti. Velmi důležitá je také správně sepsaná kupní smlouva, což si opět žádá dohled odborníků se zkušenostmi, aby byl tento velmi hodnotný obchod bezpečný pro obě zúčastněné strany.

Zdroje:

https://www.maxima.cz/blog/bez-realitky-na-co-si-dat-pozor-pri-prodeji-bez-realitni-kancelare/ 
https://www.maxima.cz/blog/navrh-na-vklad-do-katastru-nemovitosti-jak-ho-spravne-podat 
https://www.maxima.cz/blog/odhad-nemovitosti-proc-se-ceny-lisi-a-jak-se-v-nich-vyznat/

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.