Jak postavit zahradní domek ze dřeva?


Zahradní domky ze dřeva se vyrábí jako stavebnice, které si snadno postavíte i vy sami. Pokud přemýšlíte nad zakoupením zahradního domku, neváhejte, protože nebudete litovat. Dřevěný domek s vaší zahradou dokonale splyne a navíc je velmi praktický.

Stavba zahradního domku

Pro stavbu dřevěného zahradního domku vám postačí základní zručnost. Můžete se také obrátit na odborníky a profesionálové vám rádi domek přijedou postavit. Před montáží zahradního domku si připravte potřebné nářadí, jako kladivo s gumovou palicí, ruční pilku, vodováhu, štípací kleště, šroubovák, metr nebo třeba štafle. K zahradního domku dostanete dostatečně rozsáhlý návod, jak při stavbě domku postupovat. Najdete v něm i obrázky, které vám poslouží pro lepší pochopení postupu.

Základy dřevěného domku

Pokud chcete postavit kvalitní zahradní domek ze dřeva, musíte začít už od jeho základů. Stavba podkladu je klíčová. Pokud základy ošidíte, nebude vám domek sloužit tak, jak od něj očekáváte. Podrobná dokumentace vám poskytne přesné návody, jak při stavbě domku postupovat. Pokud si přesto nebudete jisti, jak správně základy pro domek připravit, nebojte se obrátit na specializované odborníky, ať předejdete případným chybám.

Montáž základového rámu a montáž stěn

Zahradní domek bez podlahy má základový rám, který tvoří 4 kusy trámů. Na ty umístíte stěny chaty. Trámky je třeba spojit pomocí hřebíků. Pokud jde o domek s podlahou, obdržíte jednoduchý rošt složený z několika trámků. Krajní trámy je třeba položit na připravenou základnu a zbylé pak rovnoměrně rozložit mezi ty krajní. Pak začněte s montáží stěn. Jednotlivé stěnovnice se zakládají jedna do druhé tak, aby byly dobře usazené. Použijte gumovou palici na jejich konečné doklepnutí.

Montáž dveří a oken domku

Výřezy s otvory pro okno i dveře jsou u stavebnicových dřevěných domků připraveny. Dveře i okna se dodávají včetně rámu a kování. Pak je jejich montáž velmi snadná. Dveře nebo okno zasadíte přímo do stěny a pokračujete se stavbou až do konečné výše vašeho zahradního domku. Domky-Delta.cz jsou dodávány v přírodním stavu, jen základový rám je opatřen impregnačním nátěrem. Nakonec aplikujte impregnační nátěr a dva nátěry laku na dřevo. Nátěry pravidelně opakujte.

Štíty, střecha i podlaha zahradního domku

Štíty domku se vkládají jako stěnovnice. Po vložení štítů zasadíte do připravených výřezů i střešní nosníky, které zarovnáte s nejdelší stěnovnicí. Střešní palubky jsou v potřebné délce. Od zadní stěny chatky postupujte dopředu. Palubky přibíjejte lícovou stranou dovnitř chatky a rubovou ven. Při montáži podlahových palubek začněte opět od zadní stěny a přitloukejte je lícovou stranou nahoru. Pak lze přibít štítová prkna. Střešní krytinu pokládejte od kraje střechy směrem k hřebenu. Pásy se musí překrývat asi o 10 cm. Poslední pás položte na hřeben a přichyťte jej po obou stranách.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.