Jak ochránit kovové materiály proti vlhkosti a působení chemie?

Ocel je jeden z nejšikovnějších materiálů na celém světě. Poměrně snadno se vyrábí, dobře se zpracovává, je extrémně pevná a hodí se do téměř všech odvětví lidské činnosti. Bohužel je však náchylná vůči vlhkosti, vodě i chemickým látkám. Jak odstranit tyto její nedostatky?

Vše začíná perfektním vyčištěním povrchu

Ze všeho nejdříve musíte zbavit povrch konstrukce všech nečistot. K tomuto účelu slouží takzvané tryskání (také známé jako pískování kovu). Tryskání pískování funguje na základě malých částic, které jsou pod velkým tlakem stříkané na ocel. Během narážení do jejího povrchu spolehlivě odstraňují všechny viditelné i neviditelné nečistoty.

Poté přijde na scénu nanesení ochranného laku

Po pískování oceli přichází na řadu lakovací linka. Ta na povrch konstrukce nanese speciální ochrannou barvu (nejčastěji se používá komaxit barva). Následně ji s pomocí žáru o intenzitě několika stovek stupňů Celsia vytvrdí. Komaxit tak splyne s povrchem kovu, díky čemuž ho dlouhodobě chrání před působením vlhkosti, vody i chemie.

Takový proces je důležitý hlavně pro zámečníky, kteří produkují ocelové konstrukce pro koncové klienty.

Takovou práci provádí například oblíbená prášková lakovna Ostrava pod křídly společnosti HP LAK s.r.o. Tito odborníci zajišťují povrchové úpravy na malých i velkých dílech, a to v malých i velkých sériích.

Zajímá vás, jaká je práškové lakování cena (případně prášková barva komaxit cena)? V takovém případě se mrkněte na webové stránky pod odkazy a vyplňte nezávazný kontaktní formulář. Díky němu se ihned dozvíte, na kolik vás vyjde ochrana vašich výrobků.

Samozřejmě záleží na počtu kusů i jejich velikosti. Musíte vzít v potaz i tvarovou složitost výrobků, počet nanášených vrstev barvy, její odstín a další kritéria.