Ideální křeslo do obývacího pokoje neexistuje

Každý chce mít obývací pokoj zařízen, pokud možno co nejluxusněji. Nejedná se totiž jen o místnost sloužící ke sledování televize, případně četbě knih. V obýváku přijímáte i návštěvy, a tudíž je důležité, aby podle toho vypadal.

A jedním ze stěžejních prvků každého obýváku jsou bezpochyby sedací soupravy. Jejich správnou volbou můžete celou místnost vylepšit, nicméně opačně to žel platí také.

Dominanta nebo neviditelná součást interiéru?

V současné době se výrobci nábytku doslova předhánějí v produkci designového nábytku a křesla do obývacího pokoje samozřejmě nemohou hrát v tomto ohledu druhé housle.

Některé kousky jsou skutečně velice pěkné, skoro až futuristické, ale není problém najít i křesílka ze staré školy opatřená takovými klasickými prvky, jako jsou uši. Obě varianty by působily dominantně i na autobusovém nádraží, natož pak v malém obývacím pokoji. Otázkou je, zdali po něčem takovém vůbec toužíte.

Jsou lidé, kteří dávají spíše přednost umírněnosti a raději preferují dokonalou souhru jednotlivých komponent v místnosti než vyzdvihování několika málo prvků. To samozřejmě není žádný zásadní problém. Standardně se dají pořídit i méně nápadné sedací soupravy, jež sice nejsou po stránce designu kdovíjak zajímavé, ale skvěle zapadnou do místnosti velikostí, tvarem i barvou.

Vhodný materiál

Ať už dáváte přednost v rámci pohovek a křesel křiklavosti a dominantnímu zjevu, či vás spíše oslovuje méně nápadné druhy posezení, neměli byste při výběru zapomínat ani technické provedení, respektive použitý materiál.

Právě tyto parametry jsou rozhodující. Můžete mít křeslo s úžasným designem, ale v případě, že bude vyrobeno špatně, potažmo z nepříliš dobrých surovin, příliš dlouho se z jeho nádhery těšit nebudete. Někdy je lepší slevit ze svých nároků v oblasti vizuálních kvalit a raději být trochu praktičtější. Většinou se tak dá ušetřit hodně peněz a starostí.

Ideálním způsobem, jak najít to, co hledáte, je zajít na web inhaus.cz, kde naleznete srovnání mnoha druhů nábytku a doplňků do domácnosti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.