EFT terapie dostávají do rovnováhy tělo i mysl

Chcete se zbavit starostí poklepáním prstů? Přijde vám to možná jednoduché, ale ETF (technika emoční svobody) vám pomůže to všechno zvládnout. Jedná se o metodu inspirovanou tradiční čínskou medicínou a akupunkturou, která spočívá v poklepáváním klíčových akupresurních bodů na těle, zatímco se soustředíte na nepříjemné pocity.

EFT terapie dokážou zmírnit stres, omezit chutě, zlepšit výkon, a dokonce pomoct s příznaky posttraumatické stresové poruchy. Jak to vlastně funguje? Opravdu může poklepávání na akupunkturní body udělat zázrak s vaším psychickým a emočním stavem?

EFT má dlouhou historii

Historie EFT sahá tisíce let zpět, ale moderní forma, jak ji známe dnes, byla vyvinuta v 90. letech inženýrem Garym Craigem. Ne, není to věda z jiného světa, ale je to metoda, s níž můžete začít takřka okamžitě. Stačí se objednat u terapeutky.

Podle tradiční čínské medicíny je tělo protkáno více než 2 000 akupunkturními body, jež jsou spojeny meridiány, jimiž proudí životní energie. Stimulací specifických bodů se zlepšuje tok této energie i celkového zdraví. Podívejte se na stránku eft-danielvojtova.cz, kde se na tuto techniku terapeutka podrobně zaměřuje.

Stimulací těchto bodů je vyvolána fyziologická odezva, tedy aktivují se nervová zakončení a uvolňují se různé mozkové chemikálie včetně endorfinů a serotoninu. Jinými slovy, EFT může skutečně ovlivnit to, jak se cítíte.

Dejte EFT technice šanci

Pochybnosti odsuňte stranou, protože EFT není další novodobý výmysl, ale je to nástroj podložený tisíciletími praxe a moderním výzkumem. Jestliže vás zajímá, jaká je u EFT terapie cena, tak záleží na konkrétním terapeutovi. Daniela Vojtová má ceník uvedený na svých webových stránkách a je rozdělený na hodinu, hodinu a půl a dvě hodiny.