Dokonalé dárky pro muže ze zlata – to rozhodně nejsou šperky

Opět si lámete hlavu, čím obdarovat muže o letošních Vánocích? Není to navíc jen o dárcích pod vánočním stromečkem. Kolem nás jsou též obchodní partneři, které rozhodně nemůžeme obdarovat papírovým diářem, jenž už nepoužívají, ale ani tužkou s logem, byť by byla sebeluxusnější. Éra některých dárků již skončila. Co s tím?

Pojďte letos muže obdarovat zlatem

Ne šperky, to se jaksi nehodí. Většina mužů je nenosí, nebo je pokládá za zženštilé či zbytečné. Pár mužů sice šperky nosí, ale spíše specifické, a pořád jde o minoritu. Zlato však lze věnovat i zcela jinak. Dárky pro muže ze zlata, to mohou být třeba zlaté investiční slitky. Dají se nakupovat již od jednoho gramu, a právě takový gramový zlatý slitek je skvělým a vtipným dárkem pro obchodní přátelé, ale i kohokoliv v rodině, kdo ještě neinvestuje do zlata, a vy mu darujete jeho první zlatou cihlu. Může to být též první kapitál do nově zakládané firmy či symbolické startovné do nového života po ukončení studia. V tomto případě máte možnost věnovat i zlatou či stříbrnou minci, na které je titul.

Univerzálním dárkem jsou též mince ze stříbra či se zlata se jménem. Hodí se nejen pro svátek, ale i k jiným příležitostem, včetně Vánoc. Pražská mincovna vydala mince se všemi jmény v českém i slovenském kalendáři. Takže se vám nejspíš nestane, že to správné nenajdete. Jména jsou navíc na každé minci i v několika světových jazycích. Vhodným dárkem je i mince, která má na sobě znamení zvěrokruhu.

Kdy ještě věnovat zlaté dárky?

Problematických oslav, kdy potřebujeme vhodný dárek, se přes rok nasbírá poměrně hodně. Typické je významnější výročí svatby. I pro tuto příležitost je ideální věnovat zlato. Zlatá mince s nápisem výročí svatby je přesně ten dárek, který má smysl. Partner jej samozřejmě nezaloží, protože jde vlastně o dobrou investici, která se dá kdykoliv v případě finanční tísně opět proměnit na peníze. Není to sice typické investiční zlato, ale cena tohoto dárkového předmětu roste podobně jako hodnota zlata na komoditní burze.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.