Dokonalé dárky pro muže ze zlata – to rozhodně nejsou šperky

Opět si lámete hlavu, čím obdarovat muže o letošních Vánocích? Není to navíc jen o dárcích pod vánočním stromečkem. Kolem nás jsou též obchodní partneři, které rozhodně nemůžeme obdarovat papírovým diářem, jenž už nepoužívají, ale ani tužkou s logem, byť by byla sebeluxusnější. Éra některých dárků již skončila. Co s tím?

Pojďte letos muže obdarovat zlatem

Ne šperky, to se jaksi nehodí. Většina mužů je nenosí, nebo je pokládá za zženštilé či zbytečné. Pár mužů sice šperky nosí, ale spíše specifické, a pořád jde o minoritu. Zlato však lze věnovat i zcela jinak. Dárky pro muže ze zlata, to mohou být třeba zlaté investiční slitky. Dají se nakupovat již od jednoho gramu, a právě takový gramový zlatý slitek je skvělým a vtipným dárkem pro obchodní přátelé, ale i kohokoliv v rodině, kdo ještě neinvestuje do zlata, a vy mu darujete jeho první zlatou cihlu. Může to být též první kapitál do nově zakládané firmy či symbolické startovné do nového života po ukončení studia. V tomto případě máte možnost věnovat i zlatou či stříbrnou minci, na které je titul.

Univerzálním dárkem jsou též mince ze stříbra či se zlata se jménem. Hodí se nejen pro svátek, ale i k jiným příležitostem, včetně Vánoc. Pražská mincovna vydala mince se všemi jmény v českém i slovenském kalendáři. Takže se vám nejspíš nestane, že to správné nenajdete. Jména jsou navíc na každé minci i v několika světových jazycích. Vhodným dárkem je i mince, která má na sobě znamení zvěrokruhu.

Kdy ještě věnovat zlaté dárky?

Problematických oslav, kdy potřebujeme vhodný dárek, se přes rok nasbírá poměrně hodně. Typické je významnější výročí svatby. I pro tuto příležitost je ideální věnovat zlato. Zlatá mince s nápisem výročí svatby je přesně ten dárek, který má smysl. Partner jej samozřejmě nezaloží, protože jde vlastně o dobrou investici, která se dá kdykoliv v případě finanční tísně opět proměnit na peníze. Není to sice typické investiční zlato, ale cena tohoto dárkového předmětu roste podobně jako hodnota zlata na komoditní burze.