Detektor kovu – kde pořídit a proč být při hledání obezřetný?


Detektoring je úžasný koníček, který se může stát i vaší vášní. Co si pořídit, abyste mohli poprvé použít detektor kovu, co můžete nalézt, a na co si dát pozor při lovení pokladů?

Užitečný koníček

Lovení pokladů je skvělý způsob, jak užitečně a zajímavě trávit čas v přírodě. Baví vás pobyt venku, ale necítíte potřebu procházek bez hlubšího smyslu? Zkuste si pořídit svůj první detektor kovu, který vám umožní poznávat přírodu, a zároveň se něco dozvědět o naší historii. Nebudete tak jen bloumat přírodou, váš pohyb dostane hluboký smysl. Víte o tom, že můžete hledat například pro muzea?

Co se hledá?

Nejčastěji se můžete setkat s nálezem starých mincí, zbraní, předmětů z druhé světové války, ale i ze starších dob. Nalézt můžete také prsteny a náhrdelníky. Občas se objevují předměty i ze starší doby, než je druhá světová válka – například můžete nalézt středověké mince a hodnotné předměty.

Co k hledání potřebujete?

Abyste byli při lovení pokladů úspěšní, potřebujete dobré vybavení. Detektor kovu seženete v různých cenových relacích, nejlevnější již okolo 1000 Kč. Rozdíl mezi jednotlivými detektory kovů je například v hloubce, do které signál přístroj dosáhne. Dále budete potřebovat lopatu ke kopání, a také štěteček na očištění nálezu.

Na co si dát při hledání pozor?

Při samotném hledání se vám nemůže nic stát. Měli byste však mít základní povědomí o možnosti nalezení nevybuchlé munice z druhé světové války, kterou poznáte na první pohled. Při takovém nálezu volejte Policii ČR, která munici bezpečně zlikviduje. Hledání tedy problém není, při kopání buďte obezřetní.

Detektoring je zajímavý koníček pro všechny dobrodružné duše. Přidejte se i vy!

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.