Co je to inteligentní domácnost? A jak funguje?

Co je to inteligentní domácnost? A jak funguje?


Inteligentní, respektive chytrá domácnost je v podstatě propracované a sofistikované řešení, které vám umožňuje na dálku ovládat jednotlivé prvky ve vašem interiéru i exteriéru. Předtím, než se vůbec pustíte do objednávání konkrétního systému, je dobré si uvědomit, do jakého stupně inteligentní domácnosti chcete zajít. Chcete ovládat pouze osvětlení, rolety či vytápění, nebo byste si rádi na dálku zapnuli také klimatizaci, pračku, zavlažovací systém a podobně?

Pokud se řekne inteligentní domácnost, každý si představí něco jiného. Zatímco někdo touží pouze po tom, aby si mohl na dálku ovládat hudbu, někdo chce mít pod kontrolou celé své obydlí a jeho bezpečnost. Inteligentní domácnost totiž umožňuje za pomoci příslušných senzorů, abyste měli přehled o tom, jestli se vám do některé z místností někdo nevloupal. Jestliže zrovna nejste doma, dostanete upozornění na svůj telefon, že se něco děje.

Co můžete přes inteligentní domácnost ovládat?

Inteligentní domácnost je sofistikované řešení, díky kterému získáte domácnost pod kontrolu, a to nejen, co se klasických spotřebičů týče. Inteligentní domácnost by měla zahrnovat také zajištění nemovitosti, a tím pádem je nezbytné opatřit kritické prvky senzory a detektory. Zároveň je možné ovládat touto cestou zavlažovací systém, rolety, žaluzie, klimatizaci, ale klidně i osvětlení. Jakmile budete na dovolené, potom stačí občas na dálku rozsvítit, aby si potenciální zloděj myslel, že jste doma.

Kdo inteligentní domácnost nabízí?

V případě, že chcete docílit inteligentní domácnosti, musíte sáhnout po bezdrátové technologii a zařízeních, která na systém reagují. Přesně takové věci najdete v nabídce společnosti Fibaro, která má k dispozici Z-Waze bezdrátovou technologii a další důležité prvky.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*