Jako kutilové si sice občas něco svaříme, ale když to potřebujeme pořádně, jsme realisté – raději hledáme profíky. V KT MetSteel specialisty na svařování najdete. A to všemi metodami, které by se vám mohly hodit – TIG, MIG, MAG i SAW.
Precizní svařování zajistí metoda TIG
Kdo potřebuje skutečně precizní svařování, volí svařování tigem. Touto metodou svaříte hliníkové slitiny, samozřejmě nerez, včetně nerezových plechů a hodí se rovněž na niklové slitiny. Svařování metodou TIG je vhodné pro materiály do tloušťky 4 mm. Jde totiž o svařování netavící elektrodou a pro tlustší materiály se pak využívá spíše MIG/MAG metoda, případně SAW, což je svařování pod tavidlem. Naopak pro svařování tenkých materiálů přináší TIG mnoho výhod. Lze svařit i skutečně tenké materiály, přičemž svar má pěkný tvar a je bez rozstřiku. Výsledek je velice precizní, svařovat jde i méně tradiční materiály (mimo výše jmenované rovněž bronz a měď) a neztrácíte kontrolu na hořícím obloukem při svařování. Takže pokud potřebujete dosáhnout precizního svaru či svařit malé tvary, poptejte svařování tigem, nebo si nechte poradit jinou vhodnou metodu.
TIP: V KT MetSteel vám poradí tu nejvhodnější metodu svařování, a taktéž vše, co potřebujete, svaří.
Svařování MIG využívá inertní plyn
Málokterý kutil je pro svařování MIG vybaven správnou technikou. Nechte si proto svařování pod inertním plynem provést u profesionálů. Tato technika svařování dnes patří mezi nejoblíbenější. Inertní plyn brání přístupu vzduchu k svarové lázni, tedy k roztavenému svařovanému kovu. Neobejdete se bez speciální svářečky, která umí posouvat svařovací drát přes hořák. Její pořízení není levné. Takže možná doma svařujete metodou MAG, ale pro MIG už nemáte techniku. Svařování migem se přitom hodí pro svařování hliníku a jeho slitin, mědi a její slitin, zejména bronzu, ale též titanu. Pokud tedy potřebujete svařovat lehké kovy, je svařování MIG ideální volbou. Jde o rychlé svařování téměř bez rozstřiku.
Přidejte odpověď