Záložní zdroj elektřiny můžete využít v mnoha firmách

O tom, že je důležité mít po ruce nějaký ten záložní zdroj elektřiny, se již přesvědčila ne jedna firma. Obzvláště v případě oborů, kde výpadek proudu může napáchat velké škody, jako je zemědělství, potravinářství, zdravotnictví atd., kde je elektrocentrála nedílnou součástí výbavy.

Elektrocentrály využijete napříč všemi obory

Je jasné, že existují i firmy, které elektrocentrálu nevyužijí, avšak takových je poskromnu. Na elektřině je závislý téměř každý přístroj, krom ručního nářadí (i zde má elektřina výrazné zastoupení), nebo strojů poháněných jiným zdrojem, povětšinou naftou či benzínem. Náhradní zdroj elektrické energie tak využijete napříč všemi různými obory od IT, přes stavebnictví až po průmysl, obchod či potravinářství.

Zapůjčení elektrocentrály je ideální řešení

Pokud tedy nechcete ve své firmě pokaždé přerušit veškeré práce a posílat své zaměstnance domů, je investice do zapůjčení elektrocentrály ideálním řešením. Pronájem elektrocentrál je vám schopna motorgenerátor poháněný pomocí pohonných hmot zapůjčit, a to jak krátkodobě, tak je vám schopna zajistit i dlouhodobý pronájem. Ten se hodí zejména ve větších firmách, kde je potřeba opravdu výkonných strojů pro zajištění dostatku energie pro tak velký provoz. Zakoupení takové centrály by totiž bylo extrémně finančně náročné.

Druhy elektrocentrál

Nejrozšířenějším typem je jednoznačně benzínový a naftový motorgenerátor. Benzínový motorgenerátor je nejvhodnější zejména pro krátkodobé zastoupení proudu při nečekaném výpadku či odstávce. Daleko zajímavější pro dlouhodobý pronájem jsou elektrocentrály olejové, které vyrábí proud při spalování olejů, nebo naftové elektrocentrály, které mají oproti benzínovým nižší spotřebu a větší nádrž. Vydrží tak v provozu výrazně déle. Poslední, spíše okrajovou variantou je generátor proudu na plyn. Ten je však poměrně málo výkonný.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.