Výstavba terasy: Které materiály se budou hodit?

Dřevo a WPC. Dva materiály, které doslova vládnout světu venkovních teras. Po kterém z nich sáhnete? Nechte si poradit v tomto článku.

Chcete si u svého domu vybudovat terasu a přemýšlíte, jaký materiál zvolit? Dřevěná terasa, WPC terasa, terasa z přírodního kamene či dlaždic. Materiálů, ze kterých můžete výstavbu terasy zrealizovat, je mnoho. My se nyní podíváme na ty nejvyhledávanější, dřevo a WPC.

Dřevěná terasa

Začneme dřevěnou terasou. Dřevěná terasa se skládá ze dřevěných prken či dřevěných terasových desek, které disponují buďto hladkým profilem anebo profilem s drážkami. Dřevěné terasové prkno skvěle zapadne do expozice zahrady díky svému přírodnímu vzhledu. Má ale tu nevýhodu, že se za čas opotřebuje a začne se třepit.

Také je velmi náročné na údržbu a je třeba ho pravidelně lakovat a voskovat. Dřevěná terasa je vhodná spíše pro venkovní posezení s rodinou a přáteli u grilu. Je to místo, kde se můžete natáhnout a relaxovat, anebo si v klidu vychutnávat ranní kávu. Není příliš vhodná do prostředí, kde se hromadí vlhkost.

WPC terasa

WPC je materiál, který se svým vzhledem velmi podobá dřevu. Nemá však jeho špatné vlastnosti jako je třepení, náročná údržba, ztráta tvaru a náchylnost na vlhko. Právě naopak, terasové prkno WPC Praha se může chlubit svou dlouhou životností, odolností vůči vlhku a tím, že si dlouhodobě udrží svou pevnost i tvar.

WPC prkna jsou také velice komfortní při chůzi na boso. Stejně jako dřevěná prkna i WPC prkna dávají na výběr mezi hladkým profilem a drážkovým profilem. Realizací WPC teras se profesionálně zabývá řada firem, které nabízí možnost vybudování terasy. Výstavba terasy na klíč je velice rychlá. Za vaše peníze dostanete profesionální servis včetně dovozu veškerého materiálu a výpočtů. WPC prkna Praha řemeslníci jednoduše zakomponují. Vy si tak brzy budete moct užívat na terase.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.