Vyhněte se doma letním vedrům

Léto je krásná část roku, ale má i svá negativa. Ve dnech, kdy jsou venku největší pařáky, je dlouhodobý pobyt venku velmi náročný. Proto je dobré si alespoň doma vybudovat oázu klidu, kde je vám příjemně.

Řízené větrání vám vedro vyhání

Možná si říkáte, proč řešit léto, když je venku 10 pod nulou. Je ale vhodné si uvědomit, že většinu opatření proti vedru nezařídíte během týdne a je dobré být připravený. Osvědčenou zbraní proti výkyvům teplot v domě je řízené větrání s rekuperací. Jak to funguje?

Při řízeném větrání jsou po celém domě rozmístěny větrací jednotky a jeden řídící prvek, který se stará o jejich správné fungování. To má hned několik výhod. Všechny větrací jednotky nevětrají naráz, ale v předem určených fázích, takže je dům větrán rovnoměrně. Každá větrací jednotka větrá jen po dobu nezbytně nutnou, a proto je jejich spotřeba velmi malá.

Celé je to doprovázeno ještě zdravotními důvody. Každá větrací jednotka má na sobě nainstalovaný filtr, který zbavuje vzduch bakterií a roztočů. Také pravidelné větrání objektu je překážkou pro vznik plísní.

Dotace na pořízení

Vraťme se ještě na chvilku k ekonomickým aspektům. I přes příznivé pocitové, zdravotní i ekonomické dopady je pořízení větracího systému s rekuperací určitou jednorázovou vstupní investicí. Nyní je ale unikátní příležitost si nechat část této investice proplatit v rámci dotačního programu Nová zelená úsporám provozovaného ministerstvem životního prostředí. Stačí jen najít podporovaného výrobce.

Německá kvalita s perfektními službami

Jedním z nich je i německý inVENTer, který si získal oblibu po celé Evropě. Pořídit si ho můžete i v České republice prostřednictvím smluvního partnera A-Invent s. r. o. Na webových stránkách společnosti stačí vyplnit krátký dotazník a experti společnosti zdarma naplánují ideální postup pro řízené větrání. Instalace je provedena některým ze smluvních partnerů, které má společnost ve všech krajích v České republice a na Slovensku.

Obrázek 1 Až přijde léto, poznáte ten rozdíl s inVENTerem a bez něj.

Prověřená větrací technologie a výhodnou cenu

Rodinný dům či byt již dávno nejsou pouze místa, u kterých nás zajímá, že mají 4 stěny a neprotékající střechu. Naše nároky na ně se neustále zvyšují. Chceme nejen bydlet v hezkém obydlí (je jedno, či je to dům, nebo byt), ale také bydlet příjemně. To například znamená, že chceme, aby v našem domě, či bytě byl příjemný a dýchatelný vzduch. K tomu nám pomůže řízené větrání s rekuperací.

Co to je?

Pojem řízené větránírekuperací slýchá ten, kdo se zajímá o bydlení, stále častěji. Jedná se o technologii, která rovnoměrně větrá celý objekt a zvyšuje kvalitu dýchání v něm. Probíhá na principu, že po domě, bytě, či jakémkoliv jiném větraném objektu jsou rozmístěny decentrální větrací jednotky, které jsou řízeny řídícím prvek. Ten přesně určuje, ve které fázi má jaká jednotka větrat. Jednotlivé větrací jednotky mají také filtry zbavující vzduch bakterií a roztočů. Rovnoměrná vyvětranost celého objektu také snižuje riziko vzniku plísní.

Cena řízeného větrání

Ačkoliv nic není zadarmo, může být pořízení technologie řízeného větrání levnější, než by si laik mohl myslet. Na jeho pořízení totiž můžete, v případě využití technologie renomovaného výrobce, obdržet dotaci v programu Nová zelená úsporám.

Přesná cena řízeného větrání se nedá stanovit od oka. Vždy totiž záleží, kolik jednotek a jakého typu využijete. To jako laik určíte těžko. Avšak mnoho společnosti vám s tím rády poradí. Patří mezi ně i A-Invent s. r. o. dodávající německou technologii inVENTer. Vyplňte krátký formulář na webu a nechte si od odborníků zdarma určit optimální počet jednotek a jejich typ. Na pořízení inVENTeru můžete uplatnit již zmíněnou dotaci.

I provoz řízeného větrání není drahý. Jednotky větrají jen po dobu, co musí, aby se vyměnil vzduch. Tím pádem není ani jejich provoz příliš nákladný. Veškeré technologie jsou dělány s maximálním důrazem na životní prostředí, a proto se nemusíte bát výrazné ekologické stopy, ani výrazného zásahu do své peněženky.

Obrázek 2 Ať v bytě či domě, s inVENTerem můžete mít příjemný vzduch a snížit náklady na vytápění.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.