Samolepky na stěnu – jak je správně aplikovat a co s nimi při malování

Samolepky na stěnu jsou opravdu krásnou a trvanlivou bytovou dekorací. Ne každá stěna je ale pro jejich aplikaci vhodná. Co všechno může zapříčinit, že se vám pečlivě zvolená samolepka na zeď odlepí už po pár dnech? A jak naopak dekorace ze zdi šetrně sundat, když potřebujete vymalovat?

Na úvod je třeba říci, že není dobré kupovat samolepky na zeď z jakéhokoliv no-name čínského e-shopu, i když jejich cena může na první pohled vypadat lákavě. Těžko si na takovou dálku ohlídáte použité technologie a materiály a poštovné v případě reklamace samolepky, která se odlepila už po dvou měsících, vás vyjde dráž, než samolepka samotná.

Životnost samolepek na stěnu z e-shopu Dekolepky.cz je 2-7 let, v závislosti na podmínkách, kterým jsou vystaveny. Delší výdrž ani není žádoucí, když vezmeme v úvahu četné módní trendy, kterým tato dekorace domácnosti podléhá.

Samolepky na nábytek i na zeď jsou vyrobeny ze speciální samolepící PVC fólie, tenčí než běžný kancelářský papír. Matná fólie po nalepení dokonale okopíruje všechny záhyby i nerovnosti a dokonale s ní splyne.

Samolepky na zeď v koupelně, dekolepky.cz
Samolepky na zeď v koupelně, dekolepky.cz

Samolepky na zeď aplikujte s rozmyslem

Mylně zakořeněná představa která pasuje samolepky na zeď do role všeuměla, který drží kdekoliv a zakryje i celou řadu nedostatků v podobě sloupané malby nebo prasklin už přinesla majitelům bytů celou řadu problémů. Na špinavé, zaprášené zdi totiž samolepky na zeď drží opravdu špatně. Nesvědčí jim ani chlad a přílišná hrubost podkladu a už vůbec ne odlupující se malba, která se díky přilnutí k PVC lepidlu často odlepí od stěny a samolepku znehodnotí.

Samotná aplikace samolepek je snadná. Stačí použít speciální stěrku nebo třeba platební kartu a samolepku opatrně připevnit k podkladu. Správné místo ale vyberte pečlivě, přelepování samolepkám vůbec nesvědčí.

Samolepky na stěnu se hodí i do dětského pokoje, dekolepky.cz
Samolepky na stěnu se hodí i do dětského pokoje, dekolepky.cz

Samolepky na stěnu a malování

Samolepky nelze přetřít barvou, jak si mnoho lidí myslí. Časem by se z povrchu odloupala a celek by nepůsobil hezky. Samolepky na stěnu je před malováním třeba šetrně odstranit. Nahřejte je fénem nebo jiným vysoušečem a počkejte, až se začnou odchlipovat rohy. Poté je pomalým rovnoměrným tahem odlepte. Vyvarujte se rychlého strhávání, které s sebou často bere i barvu. Zbytky lepidla (objevují se hlavně při dlouhodobé aplikaci) odstraňte na omyvatelných malbách technickým lihem nebo opatrným seškrábáním. Pak můžete vymalovat jako obvykle.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.