Půjčovna pracovních plošin: Způsob, jak ušetřit hodně peněz?

Půjčit, nebo zakoupit? To je otázka, která trápí člověka už od nepaměti. U drahých strojů jako je pracovní plošina je tato otázka ještě palčivější.

Pracovní plošina patří mezi nezbytné nástroje nejen stavebních firem. Často se s nimi setkáte při výškovém mytí oken, ale také při rekonstrukci omítky u vysokých budov. Používají je také elektrikáři při údržbě vysoko postavených míst. Pokud i vy jednu potřebujete, povíme vám, jak ji můžete levně získat.

Co je to pracovní plošina?

Nejprve si ale pojďme říct, co to vlastně ta pracovní plošina je. Jedná se o zdvihací zařízení, které je vybaveno pracovním místem. To je běžně obehnáno zábradlím, aby byl pracovník dostatečně ochráněn. Můžete se setkat se samostatnou pracovní plošinou, mnohdy ale uvidíte i plošiny kombinované s automobilem. Tyto pracovní plošiny jsou tak velice mobilní.

Jednoduše řečeno, pracovní plošina přibližuje pracovníky k místu práce, které by bylo jinak těžce dostupné. Kvůli velké variaci těchto míst existuje i několik druhů pracovních plošin:

  • přívěsné plošiny,
  • samohybné nůžkové plošiny (akumulátorové, případně poháněné spalovacím motorem – kombinované s automobilem),
  • manipulátory,
  • samohybné teleskopické plošiny.

Kde si pracovní plošinu půjčit?

Ovládání plošiny je ve většině případů poměrně jednoduché. Než se s ní ale pustíte do práce, nechte se proškolit. V krajním případě vás může navést půjčovna pracovních plošin, u které si ji zapůjčíte. Mějte ale na paměti, že při neodborném zacházení můžete ohrozit život pracovníka.

Pokud ale máte dostatečné informace a proškolení, je pracovní plošina skvělou volbou pro stavební firmy i jednotlivce. Půjčovna plošin Praha vám pracovní plošinu zapůjčí za zlomek nákupní ceny. Na stejném místě pak zpravidla pořídíte i další pomůcky. Tak například Isermat a jeho půjčovna nářadí Praha 9 nabízí kromě pracovní plošiny i:

  • pracovní nářadí,
  • stavební stroje,
  • vibrační desku,
  • a spoustu další pomůcek.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.