Proč je dobré nešetřit na svém zdraví?


Přijde vám otázka v nadpisu hloupá? Ano, všichni mluví o zdraví jako o nejdůležitější komoditě, kterou v životě mají. Každému se přeje k narozeninám a obecně se pokládá za nejcennější věc „zadarmo“. Realita je bohužel trochu jiná. Jakmile máme investovat do vybavení, se kterým by se náš zdravotní stav zlepšil, zdráháme se. Nacházíme se v době moderních technologií, tudíž přibližně polovina pracujících minimálně část své pracovní doby prosedí. Během práce nemáme čas myslet na správné držení těla, není tedy divu, že nás poté trápí bolesti zad, v horším případě skolióza a podobné neduhy.

Co zabírá proti bolesti zad?

Jako první vás asi napadne masáž. Proti tomu se nedá nic namítat, ale je tu jeden problém. Masáží se zbavujete důsledku, nikoliv původu problému. Ten je třeba vyřešit jinak. Asi nejelegantnějším řešením je koupě kvalitní kancelářské židle. Nejen že sezení je blízké pohodlnosti křesla, navíc však vám pomůže se zbavit problémů se zády. Když tomu přidáte i cvičení nějakých zpevňovacích cviků, zmizí vaše problémy nečekaně rychle. Když si budou vaši kolegové zase stěžovat na bolesti v kříži, budete schopni jim poradit z vlastní zkušenosti.

Typy a tipy na kancelářské židle

Nábytek není zrovna nejlevnější záležitost, takže před výběrem vhodného kusu je třeba se dozvědět více, ať už jde o židle, stolky či skříně. Víte, co jsou to ergonomické kancelářské židle? Jejich tvar má za úkol udržet vaše tělo v poloze, jež je pro něj zdravá. Je to podobné, jako kdybyste spolkli pravítko, avšak na rozdíl od tohoto, v nadsázce míněného řešení, opravdu funkční. Různé části sedačky si navíc lze polohovat podle vlastní potřeby. Pokud vás zrovna daný den pobolívají bedra, upravujte tvar tak dlouho, dokud nebudete docela spokojeni. Jak jsme si přeci řekli již na začátku, zdraví by na našem žebříčku hodnot mělo být na prvním místě.

Chcete se podívat do nabídky? Více na webu Atan.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.