Pivo jako univerzální domácí pomocník

Pivo umí mnohem víc, než vám jen navodit dobrou náladu, pixabay.com

I když patří pivo v hospodách spíše ke chlapským záležitostem, existuje důvod, proč si ho nosit domů i v lahvové podobě. Přesněji řečeno hned 10 důvodů. Uvařené pivo je totiž doslova zázračný čistič a cídič.

Jestliže vám manželka zapomíná v lednici doplňovat zásoby zlatavého moku, pokuste se jí to občas nenápadně připomenout. Třeba tím, že ve vhodné chvíli použijete lahodnou tekutinu ze svého půllitru tak trochu jinak.

Odstraňovač skvrn

Pivo umí mnohem víc, než vám jen navodit dobrou náladu, pixabay.com
Pivo umí mnohem víc, než vám jen navodit dobrou náladu, pixabay.com

Fleky od rozlité kávy nebo čaje se odstraňují obtížně. Nejhůře na tom bývají dlouhovlasé koberce a sametové přehozy na pohovku. Když už se vám něco takového povede, nalijte na postižené místo okamžitě trochu piva. Nechte asi 5 minut působit a teprve poté vyčistěte – postačí vám k tomu suchá bavlněná látka. Mýdlo a vodu použijte až nakonec, to aby se v obýváku ještě dlouho neobjevoval charakteristický pivní zápach.

Čistič zlatých šperků

Kvalitní pivo se s přehledem vyrovná profesionálním čističům na zlaté šperky. Nevěříte? Pak své domácí poklady vložte do misky, zalijte pivem tak, aby se úplně potopily a nechte odpočívat asi hodinu. Poté šperky opláchnete čistou vodou a vyčistěte bavlněným kapesníkem. Budou jako nové.

Obnovovač mosazi

Kyseliny obsažené v pivu působí blahodárně také na mosazné nádobí. Pivem jednoduše polijte povrch nádobí, nechte pár minut působit, opláchněte a vyleštěte dosucha. Výsledek je zaručený.

Poradí si se rzí

Máte v garáži šrouby, které nechtějí kvůli silnému nánosu rzi povolit? Polijte je pivem a pusťte se do práce ještě jednou. Kyseliny rez rozpustí a bublinky v pivu jim s narušováním jejího povrchu také pomohou. Chce to tedy čerstvě otevřeného lahváče a ne týden starou kozu od nedělního oběda.

Pomůže vám při úklidu

Štamprlí chmelového zázraku jde velmi dobře vyleštit všechen nábytek ze smrkového dřeva. Na dubové krasavce je třeba použít celý půllitr smíchaný navíc se třemi kostkami cukru. Stačí dobře opucovat a doleštit suchým hadříkem. Zašlý nábytek rázem prokoukne a bude se navíc krásně lesknout.

Aby byly ženy sexy

Přirozený lesk může pivo dodat i unaveným nebo poškozeným vlasům. Až si zase příště bude vaše přítelkyně nebo manželka na nehezké vlasy stýskat, vezměte jednu sklenici piva a dejte ji do hrnce. Vařte tak dlouho, dokud nebude uvnitř už jen zhruba čtvrtina původního množství. Tím spolehlivě zlikvidujete alkohol, který by mohl vlasy vysušit. Pivní elixír poté smíchejte se stejným množstvím šampónu a vražte ho své drahé polovičce se slovy „používat jako obvykle.“ Určitě vám bude vděčná.

Pivo v kuchyni

Přinesla vám zase tchýně krůtu tvrdou jako botu, kterou musíte připravit k nedělnímu obědu? Naložte ji přes noc do piva. Zaručeně nic nepoznáte. Pivo totiž na rozdíl od vína nebo octu chuť masa nemění. Změkčit ho ale dokáže stejně dobře.

Zálivka pro domácí květiny

Zapomínáte hnojit své zelené společníky? Dopřávejte jim živiny ve stejnou chvíli, jako sobě. Když si nalijete pivo, jednoduše trochu odlijte do vody určené pro zálivku. Do pětilitrového džbánku stačí 4 polévkové lžíce. Květiny se vám odmění skvělým vzrůstem a zelenými listy.

Spolehlivý lapač mušek

Octomilky se v sezóně objevují snad v každé domácnosti. Stačí trochu později vynést koš a pohroma je na světě. Vy na ně ale můžete vyzrát. Nalijte do misky trochu piva a nechte ji na kuchyňské lince. A ráno prostě pivo i se spoustou utopených okřídlenců vylijete do záchodu.

Postrach slimáků

Pivo voní i slimákům. Využijte to a vyrobte si na zahradě jednoduchou past. Do země, nejlépe blízko záhonů s rostlinami, které jim opravdu chutnají, zapusťte vhodnou plastovou nádobu a do poloviny ji naplňte pivem. Ráno stačí past zkontrolovat a odstranit všechny nezvané návštěvníky, kteří se v ní přes noc utopí.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.