Na co si dát pozor při výběru vysokotlakého čističe?

Vysokotlaký čistič je velice dobrý pomocník nejen při čištění exteriérů nebo chodníků. Na co si ale dát pozor při jeho nákupu? To vám povíme v tomto článku.

Vysokotlaké čističe Karcher jsou naprosto dokonalým pomocníkem nejen při čištění zanesených nečistot. Pomohou vám například při mytí auta, čištění dlažby nebo očištění chodníku od plevele a nánosů zeminy. Pokud ale chcete vybrat opravdu kvalitní produkt, který bude vyhovat vašim potřebám, musíte nakupovat s maximální pečlivostí. V následujících řádcích vám ovšem ukážeme, na co si dát pozor.

Základem je čerpadlo

Vapky Karcher jsou prodávány v různých provedeních a v odlišných cenových relacích. Při výběru vás tak může lákat nejlevnější model, který ale nebude dokonale vyhovovat vašim potřebám. Pokud si ale dáte pozor na tlak čerpadla, pak vás už nic nepřekvapí.

Pro základní úkony jako je čištění jízdních kol nebo kol od auta si vystačíte s tlakem do 120 barů. Pro čištění betonových a dalších hrubých plot, chodníků nebo střešních okapů sáhněte po modelech s tlakem kolem 130 až 140 barů. Jestliže se chcete živit čištěním venkovních prostorů, připadně potřebujete vyčištit silné nánosy nečistot, sáhněte po vapce s tlakem alespoň 150 barů. U takto výkonných modelů se navíc často setkáte s regulací tlaku vody, takže je můžete používat k téměř čemukoliv.

Nezapomínejte na průtok

Kvalitní vysokotlaké čističe Karcher vybírejte nejen podle tlaku, ale také průtoku. Čím vyšší totiž bude průtok, tím snadněji se vám bude čištění provádět. Nezapomínejte ale na to, že příliš vysoký průtok by některé povrchy nebo předměty mohl naopak poškodit nebo úplně zničit.

Pro čištění jízdních kol nebo zahradního nábytku proto úplně postačí vysokotlaký čistič s průtokem 300 – 400 litrů za hodinu. Pro ostřikování teras, chodníků nebo hal přijde vhod průtok v rozmezí 400 – 650 litrů za hodinu. V obchodech ovšem naleznete i modely s vyšším průtokem.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.