Kreativní využití starých pneumatik na zahradě

S trochou píle zvládnete i hrnek, pixabay.com

Uvažujete, co by se dalo udělat se starými pneumatikami, které se vám jen tak bezúčelně válí na dvoře nebo v kůlně? Vyhodit by je byla škoda, věřte nám. Na zahradě mohou udělat ještě spoustu radosti.

Ještě než vám poradíme, co všechno se z vyřazeného obutí na auta dá vyrobit, budeme se věnovat jinému nutnému kroku: očistě pneumatik. I když je budete používat pouze na zahradě, použijte k jejich důkladnému umytí dostatek vody a saponátu. Určitě nechcete, aby se vám letitá špína ze silnic plná chemikálií dostala do zeleniny nebo aby si v ní hrály vaše děti.

Děti určitě potěší veselé zvířátko, dekordiyng.com
Děti určitě potěší veselé zvířátko, dekordiyng.com

Závěsný květináč

Vnitřní prostor pneumatiky je překvapivě objemný. Vejde se do něj dostatek hlíny, která uživí několik popínavých rostlin. Zasaďte dovnitř bacopu, petúnie nebo břečťan, zavěste pneumatiku na zeď nebo starou kůlnu a kochejte se nečekanou krásou. Když navíc závěsný květináč z pneumatiky natřete veselými barvami, bude o nápaditou dekoraci zahrady postaráno.

Pneumatika jako závěsný květináč, pixabay.com
Pneumatika jako závěsný květináč, pixabay.com

Pískoviště a prolézačky

Pískoviště je klasika, stačí položit pneumatiku na trávník a vyplnit pískem. Ale skvělou zábavu se mohou stát i pneumatiky natřené veselými barvami, které částečně zapustíte do země. Jen doporučujeme spodní část vylít třeba betonem, aby se tak snadno nepřevracely.

Prolézačky z pneumatik, flickr.com
Prolézačky z pneumatik, flickr.com

Nábytek ze starých pneumatik

Na pneumatikách si můžete i příjemně pohovět. Stačí je v jedné řadě naskládat ke stěně garáže a druhou řadu připevnit na zeď kolmo nad ně. Pak stačí koupit už jen polstrování a pohodlně sezení je na světě.

Existuje také bezpočet návodů na to, jak starou duši rozřezat a přeměnit ji kreativně do zcela jiné podoby. Novou zahradní židli tak prozradí jen charakteristický vzorek na podsedáku.

Nábytek ze starých pneumatik, flickr.com
Nábytek ze starých pneumatik, flickr.com

V hlavní roli houpačka

Asi nejjednodušší způsob využití starých pneumatik. Dají se uvázat svisle na jedno lano nebo z nich můžete udělat sofistikovaný kousek pro pestřejší radovánky. Více inspirace najdete v článku: Jak vyrobit houpačku na zahradu.

Další varianta pneumatikové houpačky, pixabay.com
Další varianta pneumatikové houpačky, pixabay.com

Vysoký záhonek pro zeleninu

Pokud máte rádi ředkve nebo jinou hluboce kořeňující zeleninu, určitě vás potěší, že kvůli jejich výsadbě už nemusíte pracně zrývat a kypřit zem do velké hloubky. Stejného efektu dosáhnete, když na sebe postavíte tři až čtyři pneumatiky a vyplníte je vhodnou zeminou smíchanou s hnojivem. Dařit se tu bude i bramborám, batátům a dalším hlíznatým dobrotám.

V pneumatikovém záhonku porostou i brambory, flickr.com
V pneumatikovém záhonku porostou i brambory, flickr.com

Pelíšek pro psa nebo kočku

Budete potřebovat jen dvě věci: pneumatiku a starý polštář. Pneumatiku stačí omýt, ale pohrát si můžete i s barvami. Nakonec dovnitř napěchujte starý polštář a ukažte svému mazlíčkovi jeho nové místo. Odpadně tak pracné čištění a přenášení látkových pelechů po každém větším dešti ze zahradního altánu a zpět.

Pelech pro psa ze staré pneumatiky, practicallyfunctional.com
Pelech pro psa ze staré pneumatiky, practicallyfunctional.com

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.