Jaký kompresor si vybrat, pokud nechcete kontaminovat podklad olejem?

V dnešní době je stříkací technika nepostradatelnou pomůckou nejen při malování zdí, v potravinářském/farmaceutickém průmyslu, ale i při ochraně nejrůznějších kovových materiálů před vnějšími živly. Správně zvolené vybavení dokáže zvýšit rychlost práce, odstranit nežádoucí chyby a snížit plýtvání materiálem. Jaký kompresor je pro vás nejlepší?

Vyhněte se znečištění olejem

Pokud se zrovna zabýváte aplikací, u níž je kontaminace olejem nežádoucí, je pro vás vhodnou volbou bezolejový kompresor. Tato varianta se spoléhá na speciální těsnící kroužek, který stoprocentně zamezuje pronikání oleje do výsledné směsi. Daná manžeta dokonce slouží i jako lubrikant.

Při výběru ideálního typu se zaměřte hlavně na samotný výkon kompresoru (udává se v litrech za minutu). V tabulkách u jednotlivých produktů si vyhledejte výtlačný výkon (nikoliv sací). Ten by měl mít stejnou hodnotu jako zvolená ofukovací pistole.

Nezapomínejte si pohlídat ani maximální výtlačný tlak (udává se v barech). V tomto ohledu má hlavní slovo ostatní stříkací technika. Je-li například dimenzována na 6 barů, zvolte si kompresor s kapacitou 8 barů (vždy připočtěte 2 bary).

Špičková technika se neztratí

Možná se vám to zdá jako banalita, ale nepodceňte ani celkovou kapacitu tlakové nádoby. Chcete-li pracovat bez častého přerušování, zvolte minimálně 50litrový kus. Pokud najdete bezhlučné zařízení, máte vyhráno.

Sháníte zrovna kvalitní kompresor? V tom případě si otevřete webové stránky známých prodejců ze společnosti Betafiniš. Ti jsou ve světě stříkací techniky již známým pojmem, přičemž v současné době provozují kamennou prodejnu i e-shop. Na jejich stránkách najdete veškeré stříkací vybavení od A až po Z. Stavíte-li se na prodejnu, můžete si nechat s čímkoliv poradit.