Jaké vybrat tapety?

Přestože řada domácností dává přednost malovaným stěnám, ať už v bílé barvě nebo v různých již namíchaných odstínech a hodně frčí také omyvatelné barvy, tak ani tak nedají dopustit na staré dobré tapety. Jaké vybrat?

Papírové

Patří k cenově nejdostupnějším druhům, které rozhodně nepatří do starého železa. Jestliže se pro jejich koupi rozhodnete, je lepší zvolit dvouvrstvé tapety, které jsou mnohem kvalitnější.

Co se týká lepení, chce to dostatek zkušeností, protože je o něco složitější, stejně jako jejich strhávání. Na druhé straně se jedná o jeden z nejpříjemnějších materiálů, navíc úplně přírodní. Tento typ tapet se dá využít i k polepu jakéhokoliv hladkého povrchu (nábytek, atd.).

Vliesové

Základem těchto tapet jsou netkané textilie, z nichž jsou vyrobené. Mají dokonalé vlastnosti, díky nimž jsou jedny z nejvšestrannějších. Jejich výhodou je, že jsou dokonale prodyšné, velmi pevné a také stálobarevné. Perfektně izolují před hlukem i chladem, nehledě na to, že jejich rozměry jsou stabilní a nemění se.

Když mají speciální úpravu, dají se zcela bez problému použít k vytapetování kuchyně nebo koupelny. Lepení probíhá tak, že se lepidlo nanese na stěnu, říká se tomu lepení tzv. za sucha. Odstranění vliesových tapet je rychlé a zcela bezproblémové.

Vinylové

Vinylové tapety tvoří papírový nebo textilní podklad, na kterém je vrstva umělé hmoty. K pozitivním vlastnostem řadíme jejich skvělou omyvatelnost, odolnost před světlem a také dlouhodobá životnost.

Vzhledem k tomu, že jsou neprodyšné a bývají cítit, není vhodné je dávat do obývacího pokoje nebo dokonce do ložnice. Naopak vám skvěle poslouží v kuchyni.

Textilní

U tohoto druhu se dá hovořit o skutečném luxusu. Tapety jsou propracované do toho nejmenšího detailu. Mají spoustu skvělých vlastností.

Jsou prodyšné, odolávají oděru a zároveň poskytují perfektní tepelnou izolaci. K výrobě se používá bavlna, len, hedvábí, ale také peří či rafiové lýko. Od toho se také odvíjí jejich cena.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.