Jak snadno a bezpečně svařovat v domácích podmínkách?

Svařování patří k činnostem, na něž je zapotřebí být poměrně zručným kutilem. Pakliže se chystáte svařovat nějaké trubky či jiné předměty v domácích podmínkách, je nepochybně nutné si zajistit kvalitní svářečku, ale také ochranné pomůcky, jinak se do celé akce raději vůbec nepouštějte.

Volba svářečky

Při výběru svářečky je v první řadě dobré si všímat toho, jaké má parametry, teprve pak hleďte na cenu. Pro kutily je vhodná moderní invertorová svářečka, již lze pořídit už za pár tisíc korun. Má mít zejména dostatečně dlouhé zemnící kabely (alespoň 3 metry), dále pak na přístroji nesmí chybět proudová, přepěťová a tepelná pojistka, praktický je rovněž indikátor zapnutí. Samotné ovládání amatérské invertorové svářečky je poměrně snadnou záležitostí. Menší zařízení lze navíc pohodlně přenášet, neboť obvykle mívají hmotnost do 5 kilogramů.

Samostmívací kukla a další bezpečnostní opatření

Důležitým momentem je při svařování bezpečnost. K ní poslouží především ochranná kukla. Profesionálové dnes běžně používají samostmívací kukly, také amatérům se jejich pořízení jednoznačně doporučuje. U samostmívací kukly máte tu výhodu, že se zorník ztmavuje a zesvětluje dle toho, jaká je intenzita záření během svařování. Váš zrak je tak v každý okamžik dobře chráněný vůči poškození. Bez ochranné kukly byste mohli velmi rychle přijít k zánětu spojivek, v horším případě by dokonce hrozilo trvalé poškození či ztráta zraku. Kromě samostmívací kukly je praktické používat ještě kvalitní rukavice. Doporučuje se rovněž nosit oblečení s dlouhými rukávy a nohavicemi tak, aby vás nepopálily odlétající jiskry, jež jsou pro svařování charakteristickým doprovodným jevem.

Prodejce svářeček a ochranných kukel

Moderní svářecí zdroje a ochranné pomůcky, které využijete při svařování, seženete například v internetovém obchodě Pantermax. V nabídce nechybí ani zmíněné invertorové svářečky, a to za velmi příznivé ceny, díky nimž jako kutilové nebudete muset sáhnout zbytečně hluboko do kapsy.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.