Jak si zařídit domácí saunu bez rizika? Vyhněte se šedému dovozu

Trendem posledních let je u mnoha domácích kutilů a majitelů rodinných domů či větších bytů zařízení si vlastní sauny. Přináší to nejednu výhodu. Mnohdy si však lidé kupují potřebné komponenty u neověřených prodejců. Riskují pak, že se bude jednat o takzvaný šedý dovoz. Ten je obvyklý u řady produktů, sauny a příslušenství k nim nevyjímaje. Rizika nakupování pak výrazně stoupají.

Jak rozpoznat šedé dovozy?

V okamžiku, kdy kupujete saunová kamna, případně další nezbytné díly za výrazně nižší cenu, než kterou nabízí drtivá většina ostatních prodejců, měli byste okamžitě zpozornět. Už tento fakt napovídá, že se může jednat o šedý dovoz, což znamená, že dané zboží není přímo určené pro český, potažmo evropský trh. Samo o sobě nemusí být nekvalitní, ale problém u něj nastává třeba s tím, že není kompatibilní se zásuvkami elektřiny, pokud je nutné při užívání napojení na elektrickou síť. Další riziko spočívá také v servisu a opravě, jakmile se vám dané zboží poškodí. U autorizovaného prodejce vždy máte garanci záruční lhůty a patřičný servis, což vám dodavatel, jenž se specializuje na šedé dovozy, nijak nezaručí. Rizika nakupování přes šedý dovoz jsou tak zřejmá.

Nákup bez problémů? Obraťte se na zkušenou firmu

Velmi oblíbené jsou kupříkladu saunová kamna Harvia. Pro nákup bez rizika Harvia kamna nehledejte u nespolehlivých a nedostatečně ověřených společností, které často nemají ani dlouhou historii. Vždy si pro jistotu zkontrolujte, zda je vámi vybraný prodejce oficiálním dodavatelem technologií Harvia. Zásadně si komponenty pro sestavení domácí sauny nekupujte u firmy, jež nemá české zastoupení. V neposlední řadě se vyplatí důkladně si přečíst obchodní podmínky před tím, než si zboží objednáte. To ostatně platí vždy. A nejen při nákupu saunových kamen a dalších potřeb pro montáž vlastní sauny, ale i při koupi dalšího spotřebního zboží.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.