Jak na výběr brány k vašemu oplocení?

Běžnou součástí každého oplocení je bezpochyby brána. Brána není však pouze praktickým prvkem pro vstup na pozemek, ale jedná se i o významný estetický doplněk domu. Pokud tedy přemýšlíte nad pořízením brány, pak je vhodné se pořádně nad jejím výběrem zamyslet. Výběr správného typu brány totiž nemusí být vůbec jednoduché. Právě v tomto článku se můžete dozvědět, jak správně vybrat bránu, která bude ladit s vaším oplocením.

Estetický vzhled hraje důležitou roli

Při rozhodování o vhodném typu brány je důležité se zaměřit zejména na to, aby brána vizuálně ladila s celým oplocením. Tudíž je třeba zvolit vhodný materiál brány a její celkový vzhled. V tomto ohledu se často ukazují jako vynikající volbou kovové brány, protože harmonicky ladí s různými styly plotů. Je totiž myslet na to, že kombinace brány a plotu by měla vytvořit dojem jednotného celku. Výroba brán tohoto typu je navíc velice kvalitní.

Výběr správného typu brány

Dále je třeba zvolit vhodný typ brány. Vjezdové brány se obvykle dělí na dva hlavní typy: křídlové a posuvné. Křídlové brány mohou být jednokřídlové nebo dvoukřídlové a mohou se otevírat směrem do silnice nebo na stranu zahrady. Posuvné brány mohou být samonosné nebo kolejnicové a otvírají se do boku. Při výběru je tedy třeba zvážit, jaký typ brány nejlépe vyhovuje vašim potřebám a okolnostem.

Hlavním faktorem pro výběr brány je zejména dostatek prostoru. Křídlové brány totiž potřebují volný prostor pro otevírání, což může být problém u pozemků v blízkosti silnice nebo chodníku. V takových případech jsou pak ideálním řešením samonosné pojezdové brány, protože nevyžadují tak rozsáhlý prostor. Při otevírání těchto brán navíc nemusíte řešit problémy s překážkami, jako je sníh nebo spadané listí, které by jinak mohly bránu blokovat.

Brána dle vašich představ

Pokud hledáte bránu, která splní vaše očekávání, není nic lepšího, než se obrátit na zámečnictví Humpolec. Tato firma má dlouhou tradici výroby bran a může vám pomoci najít bránu, která bude ideálně odpovídat vašim představám. Navíc, pokud plánujete výstavbu oplocení, mohou vám také poskytnout potřebné služby a poradenství. Vaše oplocení a brána budou tedy nejen funkční, ale i esteticky dokonalé.