Umělá inteligence vládne dnešní době. Jen si vezměte, co všechno kolem nás je tzv. chytré. Telefony, tablety, auta, i domácnost můžete řídit na dálku. Tak proč si neudělat chytrou celou obec, tzv. smart city?
Chytré veřejné osvětlení
Jedna malá krabička, se kterou lze řídit město. Počítač, tablet i mobil stačí k tomu, abyste s pomocí aplikace sledovali a řídili jednotlivá zařízení. Technologie si dnes i poradí samy. Umí totiž vyhodnotit danou situaci, například zmírní dodávku energie, pokud vyhodnotí, že jí není třeba tolik. Vezměte si chytré veřejné osvětlení. V aplikaci si komfortně nastavíte intenzitu každého LED svítidla. Ta se může lišit po každou hodinu vzhledem k intenzitě přirozeného světla slunce. Tím pak dosáhnete co nejlepší úspory. Pokud zvažujete chytré osvětlení pro vaše město či obec, jen dodáváme, že v těchto případech můžete získat až 100% dotaci z Národního plánu obnovy na LED veřejné osvětlení. Obdobně můžete mít přehled o hluku v daném místě. Stačí aplikovat modul statistiky provozu a s pomocí hlukoměru budete vědět, jak je ve vaší obci rušno.
Modul vzdáleného odpočtu vodoměrů usnadní odečty
Dnes je již standardní, že domy soukromé i podniky mají modul vzdáleného odpočtu vodoměrů. Na dálku tak zjistíte stav daného měřiče, a to se může jednat i o elektroměry a plynoměry. Protože máte k dispozici mobilní zařízení, jež monitoruje čísla nepřetržitě, budete mít přehled o stavu a efektivnosti využívání energie či předejdete i nehodě. Jak to? Pokud v aplikaci uvidíte, že vodoměr nebo plynoměr najednou počítá rychle, jedná se o signál, že někde teče voda nebo uniká plyn. Proto je dobré instalovat tento modul i ve starších budovách, kde je riziko poškození větší. Jestli sháníte spolehlivou firmu, která vám nainstaluje tyto chytré technologie, obraťte se na společnost EL-MIK. Ta funguje na trhu již od roku 1994. Původně začala s rozhlasovými systémy, své služby rozvinula postupně i ve sféře chytrých technologií.