Hodinový manžel, hodinový kutil

Pokud je váš partner časově indisponovaný a potřebujete drobnou či větší opravu či pokud jste matka samoživitelka (a nemáte blízko sebe někoho, kdo by vám pomohl s opravou bytu či domu), je tu tak zvaný hodinový manžel. To je synonymum pro někoho, kdo zvládne vyřešit problémy spojené s údržbou domácnosti a zahrady místo vás. Hodinový manžel zažívá boom. Podle některých žen je to ideální forma manžela.
Kutil Tim
Hodinový manžel neboli kutil je někdo, kdo je ochotný a schopný opravit kapající kohoutek, vyměnit žárovku, pověsit lustr, záclonu nebo dokonce zasklít rozbité okno. Zručný hodinový manžel je domácí všeuměl, který zvládne obsluhu vrtačky, brusky a je od všeho trochu – instalatér, elektrikář, stolař a údržbář. Není výjimkou, když se šikovný řemeslník zhostí také důkladného úklidu domácnosti, a to včetně luxování, natření dřevěných konstrukcí, vymalování interiéru a také sekání a údržby travnaté plochy.
Oblíbenost domácích pomocníků
Tato profese inspirovala mnoho šikovných a podnikavých mužů k založení vlastní firmy. O stále větší oblibě této profese, která zažila svůj rozkvět v roce 2010, svědčí fakt, že je u nás zaregistrováno asi čtyři sta firem či živnostníků, kteří z ní profitují. Mladí kutilové pak díky své zručnosti, která je pro ně nejlepší reklamou, dokáží vést prosperující firmu. Jindy si díky svým internetovým stránkám dokáží zjednat stálou klientelu, která se rozrůstá díky doporučením spokojených zákazníků.
Hledejte reference
Výhodou tohoto zaměstnání je fakt, že řemeslník je schopen provést požadovaný úkon ve velmi krátkém časovém horizontu. Stačí si je vyhledat na internetu řemeslníky z nejbližšího okolí a zkontaktovat se s nimi. Pokud někdy z okruhu vašich známých či rodinných příslušníků použil služby hodinového manžela, pak je jeho doporučení tou nejlepší referencí. Nezapomeňte dohodnout detaily zakázky a zjistit její předběžnou cenu a podmínky, kterými jsou hrazení nákladů na dopravu, rychlost provedení opravy a jiné.
Kdo tvoří klientelu?
Klientky bývají především ženy různých věkových kategorií. Studentky, které žijí ve startovacím bytě, ženy středního věku, jež nemají muže či zralé ženy, které se spolehnou na profesionála. Není výjimkou, když si služby hodinového manžela objedná muž, který je časově vytížený a nemá prostor k tomu, aby se zapojil do nutných oprav domu či bytu. Čije to pán, jemuž nebylo od přírody dáno být manuálně zručným, a tak se raději drží svého kopyta a k pokládkám podlahy a kapajícímu kohoutku si pozve někoho, kdo ví, jak na to.
Porovnání dřívější doby s tou dnešní
Dříve se k pracím, které teď vykonává hodinový manžel, volal soused nebo kamarád. Ale v dnešní hektické době, kdy lidé nemají času nazbyt, není ostudou, pokud si na zajištění chodu domácnosti či zahrady zavoláte všestranné řemeslníky, kteří vám pomohou jak s montáží nábytku, tak se štípáním dřeva na zimu nebo s výmalbou rekonstruované místnosti.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.