Do čeho investovat při rekonstrukci koupelny?

Konečně jste se rozhoupali k rekonstrukci koupelny? Zjistěte si, do čeho investovat, aby výsledek byl přesně podle vašich představ po několik dalších let.

Uvědomte si, kolikrát za život rekonstruujete svou koupelnu? Podle toho se tedy vyplatí volit nadčasové designy než aktuální trendy, které vás po čase omrzí.

Nevíte si s rekonstrukcí rady? S čím začít? Jaké materiály zvolit?

Odpovědí je zvážení všech funkcí koupelny a vašich požadavků. Vždy si proberte plánované investice, a to z pohledu praktičnosti, kvality a designu.

Vaše koupelna vám bude sloužit každý den pro běžnou hygienu i pro chvíle relaxace v napuštěné vaně. Abyste se cítili příjemně, nezapomeňte si nechat dostatek volného prostoru. I když máte prostorové podmínky omezené, sáhněte po materiálech a doplňcích, které dodají alespoň opticky větší prostor.

Vana nebo sprcha?

Od možností vaší koupelny se odvíjí i volba sprchového koutu nebo vany. Oblíbené jsou volně stojící vany, jenž jsou dominantou. O toto řešení stojí především ti majitelé, kterým záleží na luxusu a maximálním pohodlí.

Nemáte dost místa na vanu? Nezoufejte, i sprchové kouty se dnes vyrábí v sofistikovaných provedeních. Nejen, že vám ušetří cenné centimetry, ale díky masážním panelům si můžete užít wellness v pohodlí svého domova. V nabídce je pak i další příslušenství v podobě aromaterapie, páry, snadného ovládání či úsporné technologie.

Obklady dělají hodně

IMG_7999_web-630x750Důležitou roli ve vzhledu koupelny hraje dlažba a obklady. Jejich výběr může tak být nejnáročnějším z bodů rekonstrukce. Aktuálně jsou oblíbené velkoformátové obklady v jemných tónech béžové, šedé či bílé. Ať už zvolíte ty, nebo klasické dlaždičky, doplňte prostor koupelny o zajímavou mozaiku. Mozaika z keramiky, ale i skla, dřeva či kovu dodá na atraktivitě a vkusné originalitě.

Tip redakce! Necitlivým výběrem barev a materiálů může výsledek být přeplácaný, až nevkusně zařízený. Doporučujeme využít spolupráce s designéry českého výrobce Le Bon, který dělá krásné koupelny a kuchyně na míru Brno.

K celkově povedené rekonstrukci koupelny pak patří i nový koupelnový nábytek. Moderní sety berou v potaz vaše potřeby. Odpovídají tak nárokům na nadčasový vzhled, vysokou kvalitu, bezpečnost i funkčnost. Hitem jsou skříňky s velkými úložnými prostory, do nichž uschováte všechny věci, které potřebujete mít vždy po ruce, ale ne na očích.

 

 

 

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.