Čím povlakovat váš kovový výrobek? Způsobů je mnoho

Na trhu naleznete plejádu materiálů vhodných pro povlakování vašeho výrobku. V tomto článku vám poradíme, které materiály přijdou vhod právě vám.

Povlakování kovových výrobků je dobrý způsob, jak je dodatečně ochránit. Povlakovaný výrobek totiž pojme vlastnosti materiálu, který na něj ve výrobě nanesete. Díky tomu tak získá zpravidla vyšší odolnost a jakost. Jaké možnosti nabízí moderní trh?

Oblíbené látky

Velice oblíbené, a to především v potravinářství, je povlakování pomocí materiálu polytetrafluoretylen. Zjednodušeně řečeno jde o teflon. Ten dodá vašemu výrobku dostatečnou odolnost a hlavně tolik kýžené vlastnosti, pro které je tolik žádaný. Patří mezi ně především vysoká odolnost vůči žáru a nepřilnavost povrchu.

Podobné vlastností nabízí i polyetherketon (zkráceně PEEK). Pokud zvolíte tuto metodu, bude váš výrobek schopný odolat i při velmi vysokých teplotách. PEEK si totiž udržuje svoje fyzikální vlastnosti i při velkém žáru a uchovává si u svoji pevnost. Vyniká především odolností vůči poškrábání, tudíž bude vypadat jako nový opravdu dlouhou dobu.

Speciální směsi fluoroplatů

K nástřiku se používá i směs hmot. Oblíbenou je především Xylan. Na trh ji dodává společnost Whitford a jedná se směs polymerů FEP, PFA a PTFE. Kombinací těchto látek dostává konečný výrobek nejen vysokou odolnost, ale také vlastnosti vhodné pro použití v náročných provozech.

Do chemických provozů se zase náramně hodí halar. Polymer známý pod označením ECTFE přináší vysokou odolnost vůči chemickým vlivům. Obzvlášť odolný je vůči kyselinám. Ani agresivní kyseliny často nedokáží překonat výrobek ochráněný halarovým povlakem. Proto se používá jako skvělá výplň pro vnitřek chemických nádob.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.