Hokej je v našich zeměpisných šířkách stále jeden z nejoblíbenější sportů vůbec. Nejedná se ovšem o nic levného. Na rozdíl od fotbalu, kde je potřeba jen míč a dobré obutí, je pro hokejové utkání nezbytné se ustrojit přeci jen o něco lépe, a hlavně dráž.
Základy
Samozřejmě, že bez kvalitní hokejky se hrát nedá. Profesionálové potřebují rozhodně ty nejlepší, nicméně pro amatérské hraní někde na rybníku či veřejném kluzišti obvykle stačí střední třída. Tyto hole jsou již odlehčené a zároveň dostatečně pevné a pružné, aby se s nimi dalo relevantně hrát.
Mezi základní vybavení samozřejmě patří i lední brusle. Ty je dobré nekupovat přes internet, ale přímo v obchodě. Přeci jen je potřeba, aby hráči dokonale seděly. Když budou moc volné či naopak příliš tlačit, mohou se negativním způsobem podepsat na výkonu jejich majitele.
Chrániče
Amatéři často hrají bez chráničů, jelikož se příliš nestřetávají. I tak během zápasu existuje riziko zranění. Proto je mnohem rozumnější chrániče si pořídit. Ty mají celou řadu forem. Jako absolutní minimum se berou rukavice, pak je dobré si opatřit i chrániče na holeně a lokty a v neposlední řadě je vhodné si někde sehnat také chrániče na tělo včetně kalhot.
Tato položka může stát i několik tisíc, což nejsou zrovna malé peníze. Chrániče na tělo se dají sehnat i z druhé ruky. Je však potřeba je před použitím pořádně vyprat, respektive vydezinfikovat.
Třešničkou na dortu je pak hokejový dres. Díky němu se mezi sebou hráči a protihráči odliší.
Ochrana hlavy
Samozřejmě nikomu na ledě nesmí chybět ani ochrana hlavy v podobě helmy, potažmo brankářské masky. V tomto případě není vhodné nakupovat v bazaru, jelikož člověk nemůže vědět, jak moc je helma, potažmo maska potenciálně poškozená.
Při běžné prohlídce se to totiž poznat nemusí. Kvůli bezpečnosti je daleko prozíravější nakupovat pokaždé novou ochranu hlavy a obličeje.