Bez nože se neobejdete v přírodě ani v domácnosti. Jaký je ten pravý?

Nože jsou jedním z prvních nástrojů, které začal člověk využívat již na počátku vývoje lidské společnosti. Jakmile se z pravěkých lidí stali lovci, začali potřebovat ostré nástroje, s jejichž pomocí snáze stáhnou kožešiny zvířat a naporcují maso. První nože, nebo spíše jejich předchůdci, byly značně primitivní; jednalo se o úlomky kamenů s ostrou hranou. Nejvhodnějším materiálem pro výrobu nožů byl v dávných časech pazourek vysoké kvality a značnou ostrost vykazoval obsidián. Jakmile lidé přišli na to, jak zpracovávat kovy, dokázali vyrobit výrazně ostřejší a přesnější čepele. Proces výroby nožů procházel postupným vývojem a zdokonaluje se dodnes.

Na trhu je mnoho typů nožů. Který si vybrat?

Na trhu panuje velká konkurence a výrobci se předhánějí v boji o zákazníky. Vybrat si tak lze z mnoha různých značek a modelů nožů bez ohledu na to, o jaký typ se jedná. Vždy je však třeba vybírat nůž podle účelu, ke kterému bude sloužit. Je třeba také zohlednit, zda bude nůž nošen skrytě či viditelně.

Kapesní nože

Oblíbené zavírací nože a nožíky mohou mít jedinou čepel, ale také velké množství různých nástrojů. A vyrábějí se v mnoha různých velikostech a provedeních. S některými lze zvládnout i drobné opravy, další jsou zase vysoce reprezentativní. Dámy si mohou pořídit malý nožík i s pilníčkem na nehty a pinzetou.

Outdoorové nože

Do lesa a na výpravy do přírody se bez nože vypraví jen málokdo. Pro táboření je nůž nezbytný jak pro přípravu pokrmů, tak i při vytváření přístřešků, houbaření a dalších aktivitách.

Vrhací a armádní nože

V nabídce prodejců jsou zahrnuty i různé speciální nože, hojně zastoupeny jsou zejména nože vrhací a vojenské.

Kuchyňské nože

Nelze opominout ani kuchyňské nože, kterých bývá nemalý počet v každé domácnosti, restauraci i mnohých dalších provozovnách.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.